Czas.

Też macie wrażenie, że czas Wam przecieka między palcami ? Lgnie szybko, do przodu, nieustannie.
Ja zauważyłam to na pierwszym roku studiów, bo ... zaszłam w ciążę.
I rok minął mi w mgnieniu, oka. Było kilka czynników:
1) nowa szkoła, nowi ludzie
2) z obserwacji i własnego doświadczenia zauważyłam, że pierwszy rok leci najszybciej, drugi się ciągnie, a trzeci też w miarę szybko, bo zazwyczaj ostatni rok się kończy egzaminami.

I tak było właśnie w moim przypadku.
Na pierwszym roku zaszłam w ciążę, studiuje weekendowo , więc dojeżdżam co dwa tygodnie do Wrocławia.


Na pierwszym roku też się bardziej przykładałam do nauki. Zawsze byłam noga z matmy, a na studiach poradziłam sobie w miarę dobrze, a miałam jakieś macierze i inne rzeczy, z którymi nigdy nie miałam styczności !! Także jak ktoś się zmaga z matmą na studiach to warto ściągnąć sobie wykłady z Etrapez - uratowało mi "życie" na studiach !! :D 

A potem urodziło się moje maleństwo i bądź co bądź jeśli chodzi o czas studiów - to drugi rok leciał mi wolno, ale spędzając czas z córką leciał bardzo szybko. I takim sposobem znalazłam się na III roku . Pisanie pracy licencjackiej (napisałam przez wakacje teraz poprawki nanoszę), dużo nauki , opracowywanie pytań do obrony. Jest co robić !! 
Jeszcze przy okazji uczę się sama dla siebie hiszpańskiego. Dosyć topornie mi to idzie ze względu, że nie wiem jak się składa zdania. O ile się nauczę słówek, gramatyki to ciężko mi stworzyć zdanie - nie ma to jednak jak nauczyciel wytłumaczy, ale dla chcącego nic trudnego ;DI jak do czerwca dożyję bez żadnych niespodzianek to w czerwcu obrona i żegnaj szkoło. Magisterki na razie nie planuję. Może za kilka lat - albo wcale. :P

Nie wiedzieć kiedy ten czas przeleciał - jeszcze wczoraj sama się bawiłam lalkami, a teraz sama się bawię z moją córką . Dlatego trzeba korzystać z każdej szansy, które dało nam życie. Żyć i nie bać się. Ja żałuję kilku rzeczy, których zrobiłam/nie zrobiłam , ale się uczę , każdego dnia . I jest coraz lepiej :) .
Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger