Edukacyjne gry od 2 lat? Gra zwierzątka & mały miś | GrannaBardzo sobie cenię czas spędzony z dzieckiem. No bo jak nie teraz to kiedy? Teraz jest czas, aby uczyć dziecko rozpoznawania zwierząt, kolorów, uczyć mówienia, spędzać z nim czas i po prostu bawić się. Poprzez zabawę właśnie uczymy dziecko.
Niestety jestem świadkiem tego, że rodzic, aby mieć święty spokój sadza dziecko na pół dnia przed tv podając 2-latkowi czipsy i colę - tak, spotkałam się z czymś takim - i o ile jestem w stanie tolerować to, by dziecku dać spróbować czegoś to wpychanie takiego żarcia dzień w dzień jest dla mnie głupotą, ale nie o tym post ;) .Dziś przychodzę do Was z dwoma kolejnymi grami od firmy Granna. Byłam bardzo szczęśliwa kiedy dostałam e-maila o współpracę, bo tymi grami sama bawiłam się w dzieciństwie i uznałam, że to będzie doskonała okazja,aby moją  córkę zapoznać z tymi grami. 

Firma się rozwija, wprowadzają nowe gry i naprawdę mają ich mnóstwo. Tak nie wiele potrzeba, aby z dzieckiem pobyć trochę , pobawić się. Dziś do recenzji przygotowałam dwie gry.


Gra "zwierzątka" - recenzja


Już gram - to seria stworzona specjalnie dla najmłodszych. Pozwala na samodzielną zabawę lub wspólną grę z rodzicami. Wszystkie rozgrywki będą dla Twojego dziecka nie lada frajdą i pomogą mu na wesoło odkrywać świat. 
Gra najlepiej sprawdzi się podczas wspólnej zabawy z rodzicami. Połóżcie wszystkie kartoniki domina obrazkami do dołu i dobrze pomieszajcie. Każdy z Was otrzymuje po pięć kartoników domina. Reszta kartoników pozostaje zakryta na stole. Grę wygrywa ten z Was, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kartoników. 

Zawartość pudełka:
- 27 kartoników domina (9 x 4,5 cm)
- plakat edukacyjny 
- instrukcja


To jest nic innego jak domino. Osobiście jestem zadowolona z jakości kartoników i tego, że są tak kolorowe. Córcia jest zachwycona i potrafimy godzinę siedzieć i układać. Oliwia jest zafascynowana zwierzątkami , więc dodatkowo jak mi pokazuje jakieś zwierzątko to mówię jej jaki ma odgłos :) ,a potem próbuje mnie naśladować. Nawet na zdjęciu widać, że elementy są porządnie wykonane , a obrazki są kolorowe i przyciągają uwagę dziecka. Gra "mały miś"- recenzja


Już gram - to seria stworzona specjalnie dla najmłodszych. Pozwala na samodzielną zabawę lub wspólną grę z rodzicami. Wszystkie rozgrywki będą dla Twojego dziecka nie lada frajdą i pomogą mu na wesoło odkrywać świat. Małe misie mają mnóstwo spraw na głowie. Budowanie zamku z piasku, szykowanie urodzin czy piknik na polanie- to tylko nieliczne przykłady. Gra Mały Miś nauczy dzieci porządkowania obrazków tak, by tworzyły spójną historyjkę. Połóżcie wszystkie puzzle obrazkami do góry. Dopasujcie obrazki tak, by powstało z nich osiem historyjek o Małym Misiu.
Zawartość pudełka:
-8 trzyelementowych puzzli,
-plakat edukacyjny,
-instrukcja.Tak jak przy innych grach jestem zachwycona grafiką i wykonaniem. Przepiękne. W tej grze niestety musiałam młodej pomóc, bo przy tej ilości elementów sama nie umiała znaleźć odpowiednich, ale jak jej podawałam właściwe puzzle to już sama umiała ułożyć. 

Tutaj drugim wariantem gry jest to, że przy okazji córce opowiadałam co jest na obrazku. Oliwka nie długo będzie miała 2,5 latka i nie chce mówić, więc sama muszę do niej dużo mówić i rozmawiać z nią. Opowiadam jej co się dzieje dookoła. 

Tu są pokazane krótki historyjki i samemu również można wymyślić zakończenie albo łączyć - tylko trzeba mieć wyobraźnię.

Gry z firmy Granna bardzo umilają nam czas i są to świetne gry edukacyjne dla najmłodszych. 


Dla nas granie to codzienny rytuał, jest to bardzo mile spędzony czas, dziecko się uczy, poznaje nowe rzeczy, uczy się cierpliwości, bo nie zawsze mojej wychodzi ułożenie puzzli. ;)Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger