Tempo Junior | Granna

Dzisiaj przychodzę do Was ze świetną grą firmy Granna.
Ci, którzy obserwują mój fan page, wiedzą , że miałam konkurs gdzie do wygrania były 3 gry tempo junior. A dzisiaj przyszedł czas na moją recenzję - zbliża się dzień dziecka, więc to może być doskonały prezent z tej okazji.

Grę dostajemy w pięknym kartonowym pudełku.


Zawartość pudełka:

- plansza,
- 60 kart do gry,
- 48 żetonów,
- 5 pionków,
- klepsydra z zasłonką,
- instrukcja;Zasady gry są bardzo proste. Poruszamy się po linii prostej, ale po siatce w każdym dowolnym kierunku. Możemy się cofać, iść w prawo czy lewo tak aby jako pierwszym dotrzeć do mety.

Na planszy w wyznaczonych miejscach (kółka z plusem) układamy żetony literkami do góry.
Na spodzie znajdują się cyfry (1-3) bądź ikony z określonymi zadaniami, które są niewidoczne dla graczy. Za każdym razem gra wygląda inaczej, ponieważ literki układamy losowo.

W każdej turze gracz losuje kartę z kategorią, jest ich mnóstwo (60). 
Przesuwamy pionek w dowolnym kierunku, jeśli wskoczymy na pole z literką należy podać słowo zaczynające się na daną literę, np. losujemy kategorię "ubranie" i stajemy na polu z literką "k", może to być słowo - kamizelka, kurtka czy koszula.

I tutaj zaczynają się schody , ponieważ na odpowiedź mamy tylko 30 sekund.
Czas mierzy nam dołączona do gry klepsydra. Utrudnieniem jest to, że osoba mówiąca nie widzi jej.
Jak to bywa niektórych zjada stres, np. mnie i potem wychodzą śmieszne sytuacje, że niby łatwa litera i łatwa kategoria, ale jak trzeba wymyślić coś od razu to zapominam wszystko i myślę i myślę .

Takie zjawisko zauważyłam również grając w państwa-miasta. Tu jest nawet podobnie tylko, że nie piszemy , a mówimy no i kategorii nie znamy wcześniej, bo losujemy.

Jak wspominałam wcześniej gracz nie widzi klepsydry, więc swoją turę kończy słowem STOP, jeśli tego nie zrobi - tura nie zostaje zaliczona i nie ma prawa wziąć żetonu z planszy, bowiem właśnie w grze nie chodzi tylko o to kto pierwszy dojdzie do mety, ale później liczą się punkty, które są umieszczone pod literkami (na odwrocie).

Osoba, która jako pierwsza dojdzie do mety dostaje w bonusie dodatkowe 3pkt.
Rozgrywka jednak toczy się dalej - jeśli pozostali gracze rozegrali mniej tur niż osoba, która dotarła do mety , mają oni prawo do rozegrania jednej tury.

Gra jest naprawdę świetna. Pobudza do myślenia, jest to idealna gra dla dzieci. Oczywiście grę można modyfikować i zmieniać pod potrzeby dziecka, usunąć klepsydrę i nie grać na czas, jeśli dziecko jest za małe by w czasie 30 sekund wymyślić hasło, bo chodzi wyłącznie o dobrą zabawę.

Gra nadaje się na imprezy, ponieważ istnieje wariant grupowy i można grać nawet w 10 osób (w grupach). 
Jak Wam się podoba? Skusilibyście się na taką grę? 

Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger