Karta rowerowa | Granna

Kolejna gra od Granny. Tym razem tytuł gry to "karta rowerowa" gdzie dziecko poznaje zasady ruchu drogowego. Gra jak każda inna z tej firmy świetnie zrobiona, grafika cieszy oko i jest solidnie wykonana.

W tę grę grałam z kuzynką mojej córki, która ma 13 lat. 


Zawartość pudełka:

53 karty z pytaniami
12 żetonów z miejscami docelowymi
4 rowerzystów z podstawkami
4 karty rowerowe
karta bezpieczeństwa
kostka do gry
instrukcja


Zadaniem każdego z graczy - rowerzysty jest udać się na wyprawę przez 3 losowo wybrane punkty w mieście (losujemy 3 karty z 12) . W tym celu poruszamy się po planszy zgodnie z wyrzuconą przez nas liczbę na kostce i oczywiście zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Na trasie czekają specjalne pola:
1. oznaczone znakiem zapytania - gracz ciągnie kartę z pytaniem dotyczącym: zasad ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych . Kiedy gracz odpowie poprawnie ma możliwość ponownie rzucić kostką,
2. jasnożółte- obok nich znajdują się znaki drogowe , do których należy się zastosować (zakaz wjazdu, zakaz jazdy w prawo itp);

Grę wygrywa gracz, który odwiedzi wszystkie 3 wylosowane pola i wróci do swojego domu. 


Myślę, że w dobie XXI wieku gdzie większość dzieci spędza czas grając na komputerze warto z dziećmi grać w planszówki. Jest to świetna forma nauki i spędzenia czasu z dzieckiem. 

Kiedy moje dziecko będzie chciało nauczyć się jeździć na rowerze ta gra pomoże jej w poznaniu zasad ruchu drogowego i nauczenia się znaków drogowych.

Plusem jest dołączona karta bezpieczeństwa, którą dziecko może nosić przy sobie.


Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger