Mygiftdna: notatnik grawerowany, recenzja.

Dzisiaj przychodzę do Was z produktem ze strony MygiftDna.
Opiszę Wam dzisiaj notatnik grawerowany, który przeznaczyłam na Bullet Journal.

Czym jest Bullet Journal?
Moim zdaniem nie ma konkretnej definicji, bo każda osoba robi BuJo pod swoją osobę. 
Pomaga nam w organizacji i planowaniu naszego czasu.


Ja swój zeszyt zrobiłam pod różne kategorie z mojego życia. 
Czytam dużo książek, więc mam zakładkę książek do przeczytania i te, które przeczytałam.

Jeśli Twoim celem jest np. schudnąć możesz zrobić swój Bullet Journal pod kategorie ćwiczeń i jedzenia. Planujesz treningi i ćwiczenia i np. posiłki, w jakich godzinach.

To Ty tworzysz wnętrze swojego BuJo, dlatego nie ma konkretnej definicji. Dla mnie może to być zeszyt, która pomaga mi w rozplanowaniu mojego czasu, a dla Ciebie może to być zeszyt z rysunkami, tabelkami czy wykresami. 

Długo szukałam zeszytu, który nie będzie miał marginesów. 
Nie dość, że zrobiłam spersonalizowaną okładkę z moim imieniem i nazwiskiem to wewnątrz nie ma marginesów co mi bardzo ułatwia planowanie tabelek. 
Planowanie zaczęłam bardzo powoli. Co jakiś czas dodaję coś nowego.
Najpierw zaczęłam od blogowych spraw. Jeśli przyjdzie mi paczka do testowania - dopisuje rzecz do zeszytu. Jak napiszę recenzję zaznaczam "ptaszkiem" na czerwono. Jeśli opublikuje to piszę po myślniku "opublikowane" i zaznaczam markerem na zielono. 
To ważne, bo czasem jak mam więcej czasu piszę na blogu recenzję nie publikując jej.

Stworzyłam też zakładkę z filmami do obejrzenia. Te w popcornie będę zamalowywała jeśli obejrzę. Póki co nie obejrzałam jeszcze nic ze swojej listy. 


Póki co skupiam się na książkach niż na oglądaniu filmów. 
Stworzyłam jakąś listę, ale chodząc do biblioteki i nie znajdując pozycji wybieram coś innego i dopisuje potem w zeszycie.  Na razie zakochałam się w książkach Collen Hoover, mam za sobą przeczytane dopiero dwie książki ( ugly love & maybe someday) i jestem zakochana. :)

Oczywiście musiałam stworzyć zakładki z ćwiczeniami. Na razie mam zrobione tabelki, ale one były na czerwiec. Niestety kiepsko się wywiązałam, ćwiczyłam nieregularnie.


Najbardziej mi się spodobała tabelka "bez słodyczy". Na koniec dnia jeśli wytrzymałam cały dzień bez słodkiego rysowałam uśmiechniętą buźkę, jeśli mnie podkusiło - to smutną. 
Teraz stworzyłam na lipiec "habits", czyli zwyczaje. Rozpisałam sobie ćwiczenia + strefę beauty, czyli kosmetyczne nawyki jak np. peeling ciała, peeling twarzy, tonik czy maseczka.

Ostatnio stworzyłam trzy nowe pola:
1. Disney Movies, możecie zobaczyć na instagramie TU.
2. Moje cele i lista zakupów (dom/blog) .
3. Tabelkę ze sprzątaniem (odkurzanie,kurze,podłogi,okna itp).

Zeszyt z mygiftdna jest w twardej okładce dzięki czemu szybko nam się nie zużyje, nie podrze i nie zniszczy. Notatnik składa się ze 190 stron. Myślę, że BuJo będe miała jeszcze na 2018 rok.

Jak zacząć? Wystarczy zeszyt, długopis + kolorowe długopisy/cienkopisy.
Przeglądam różne strony o planowaniu BuJo i pewnie z czasem dojdą mi kolejne zakładki, ale na razie mi wystarczy to co mam. Jestem zadowolona i lepiej mi zaplanować dzień niż robić wszystko na spontanie.


MyGiftDna oferuje sporo różnych okładek i każdy wybierze coś dla siebie. 
Tu możecie podejrzeć oferowane zakładki --> klik
Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger