Zagadki Smoka Obiboka | Granna

Niektóre gry pamiętam z dzieciństwa i jedną z nich jest właśnie gra od firmy Granna pod tytułem "Zagadki smoka obiboka". Dla mnie - jako dorosłej gra jest prosta, ale dla dzieci, które dopiero poznają słowa... no cóż, to się okaże. Kolejna gra z Granny zachwyciła mnie swoją grafiką i pełnią kolorów. Gra jest dobrze dopracowana, a kolorowe elementy przyciągają wzrok.Zawartość pudełka:
- 135 kart z zagadkami,
- 6 plansz,
- 36 żetonów,
- instrukcja;

W zagadki można grać od 1-6 graczy w wieku 4-7 lat. Myślę, że ten przedział jest jak najbardziej trafiony. Moja córka we wrześniu będzie miała 3 latka, ale jeszcze nie chce mówić, więc grę testowałam z jej kuzynką. 

Każda z osób dostaje po jednej planszy, można zrobić nawet tak, że jak gra mniej osób to można rozdać plansze tak,aby każdy z graczy miał taką samą ilość plansz - wtedy gra będzie dłuższa. 

Za poprawną odpowiedź bierzemy żeton i układamy na planszy. Karty są dwustronne - z jednej mamy zagadkę, a z drugiej odpowiedź w formie obrazka. Obrazki są prześliczne i one mi najbardziej zapadły w pamięć. Cudowne było uczucie wziąć te karty znowu do ręki i poczuć się jak w dzieciństwie, czas tak szybko leci. Jeszcze "wczoraj" sama grałam w tę grę, a za rok czy dwa będę już w nią grała z córką. 

Plusem tej gry jest to, że wymaga logicznego myślenia, rozwija no i dziecko uczy się nowych słów, jeśli wcześniej danego słowa nie znało. 


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.Gra nadaję się na prezent dla dziecka, barwne i kolorowe obrazki aż zachęcają do grania. 
Karty są małe i poręczne, więc jeśli wiecie, że jedziecie z dzieckiem w dalszą podróż np. pociągiem możecie schować same karty do plecaka czy torby i już zamiast bawić się z żetonami, po prostu czytać dziecku zagadki albo możecie na zmianę :) . 

Widziałam, że wyszła nowa wersja tych zagadek, ale nie miałam okazji ich poznać, ale na pewno się skuszę, bo im więcej tym lepiej i lepsza zabawa.

Lubicie takie gry w formie zagadek ?? 

Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger