Pielęgnacyjna oliwka dla dzieci od Vena Cosmetics, recenzja.

Z marką Vena Cosmetics miałam już wcześniej styczność, ponieważ testowałam tonik i scrub. Teraz przyszła pora na recenzję ostatniego produktu jakim jest pielęgnacyjna oliwka dla dzieci. Z racji tego, że sama posiadam dziecko w wieku 3 lat to chętnie przystąpiłam do testów. Córka czasem ma suchą skórę, więc oliwka świetnie się u nas sprawdziła. 


Produkt mieści się w plastikowym opakowaniu o pojemności 150 ml zakończony pompką, która ułatwia nam wydobycie produktu. Oliwka wzmacnia warstwę lipidową i łagodzi podrażnienia.
Używam jej codziennie po kąpieli, ma bardzo ładny i przyjemny zapach. Oliwkę łatwo się rozprowadza i szybko wchłania nie brudząc ubrań dziecka. Konsystencja jest lejąca, a kolor bezbarwny. Sama często go używam na wybrane partie ciała, najczęściej na kolana i łokcie, bo mam suche i swędzące. Składniki aktywne:

olej ze słonecznika - zawiera kwas Omega 6, woski, fosfolipidy, karoteny i witaminę E. Doskonale zmiękcza i wygłasza naskórek. Ma działanie przeciwrodnikowe oraz regenerujące.

olej ze słodkich migdałów - zawiera witaminę A, D i E. Posiada w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe: oleinowy i linolowy, dzięki którym wygładza i nawilża.

olej awokado - tworzy na powierzchni skóry film ochronny, chroni przed utratą wody i głęboko nawilża skórę. Zawarte w oleju witamina E i karoten wzmacniają barierę tłuszczową przez protekcyjny wpływ na lipidy i lipoproteiny błon biologicznych. Doskonale goi płytkie zranienia i ubytki skóry.

naturalna witamina E - działa kojąco, jest naturalnym antyoksydantem oraz filtrem UV.

Znacie kosmetyki Vena ?? Smarujecie dzieci oliwkami albo innymi kremami ? 
Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger