Floslek - kuracja do włosów intensywnie regenerująca, recenzja.

Od ponad 3 lat zmagam się z problemem jakim są włosy. Nadmierne wypadanie, szorstkość i suchość. Stosowałam wiele odżywek, szamponów, olejków. Niby jakaś poprawa jest, ale cały czas muszę pamiętać o różnych rzeczach przy myciu głowy. 30 minut przed planowanym myciem nakładam olejki na włosy. Po używam specjalnego serum na końcówki, i wiele innych rzeczy.

Miałam okazję przetestować pudełko kosmetyków do włosy firmy Floslek. W środku znalazłam kurację intensywnie regenerującą i były to produkty takie jak: szampon, maska i preparat jednorazowy do włosów. Całością byłam zachwycona. Pięknie się prezentowały ww. produkty. 


Podstawowe zasady pielęgnacji włosów:

  1. Szampon dobieraj do skóry głowy, natomiast maskę do kondycji włosów.
  2. Ręcznik delikatnie przykładaj, nie pocieraj nim o mokre włosy.
  3. Po każdym myciu zastosuj maskę odżywczą.
  4. Odżywiaj włosy od cebulek.
  5. Stosuj serum bez spłukiwania nawet kilka razy dziennie – działa jak bandaż na rozdwojone końcówki.

Krok I - włosy należy umyć szamponem regeneracyjnym ELESTABion R. Po dłuższym stosowaniu zauważyłam, że włosy stały się miękkie, odżywione i zregenerowane. Przestały mi się rozdwajać końcówki, nie używam prostownicy ani nawet suszarki. Skóra głowy przestała mnie swędzieć i zminimalizował mi się łupież, nie jest już tak bardzo widoczny.

Szampon dostajemy w plastikowym opakowaniu o pojemności 150 ml. Zapach mi się bardzo podoba, nie jest drażniący. Konsystencja jest w sam raz - ani nie jest za gęsta ani wodnista. Szampon należy starannie masować opuszkami palców skórę głowy i włosy , a następnie pozostawić na 3-5 minut i dobrze spłukać. Na początku nie bardzo polubiłam się z tym szamponem, bardzo źle się pieni. Dopiero po trzecim myciu doszłam do wprawy, że włosy muszą być bardzo dobrze zwilżone, aby produkt zaczął się pienić. Jak tylko trochę polejemy włosy wodą to efekt piany będzie kiepski, a my tylko będziemy się denerwować, że nie powstaje nam piana.
Krok II - po spłukaniu szamponu należy nałożyć maskę , która wzmacnia i regeneruje, a także wygładza łamliwe włosy. Maska zawiera keratynę , olej arganowy i morelowy, a także ekstrat z żeń-szenia.

Maskę do włosów otrzymujemy w opakowaniu o pojemności 200 ml. Rozprowadzamy produkt na całej długości umytych i wilgotnych włosów. Zostawiamy na 5 minut i spłukujemy letnią wodą. Po tym produkcie włosy świetnie się rozczesują i układają.Krok III - ostatni krok to jednorazowa kuracja. Są to tubki o pojemności 6 ml, które należy rozprowadzić i wmasować w skórę głowy. W opakowaniu mamy 10 takich tubek. Produkt nie skleja włosów ani ich nie obciąża.
Cała seria bardzo mi przypadła do gustu.  Włosy zaczęły mi mniej wypadać włosy , a końcówki przestały się rozdwajać. Choć maska mi jeszcze została to muszę dokupić jednorazową kurację do włosów. 
Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger