Jak spędzić czas z dzieckiem? cz. I

Przez ostatnich kilka dni u mnie sypie śnieg i jakoś z córką nie mamy ochoty wychodzić na ten mróz, więc siedząc w domu sięgnęłam po zestaw 160 zabaw edukacyjnych od fiszki.pl, a serie dla dzieci możecie zakupić TU.


Grajki mamy przeznaczone w wieku 2-3 lata. Oczywiście możemy dostać jeszcze trzy różne zestawy wiekowe (3/4 latka, 4/5 latka, 5-6 latka) . My posiadamy wersję dla najmłodszych. 

Na przodzie karty znajdują się znane i lubiane zabawy, np.:
- znajdź pary, 
- znajdź różnicę,
- dopasuje kształty,
- rozwiąż labirynt itp.

Natomiast na tylnej karcie są różne zagadki i zadania, które rozwijają tematykę z awersu, zachęcają do wyrażania własnej opinii, stymulują myślenie i zachęcają dziecko do dialogu. Kartki są wykonane z grubszej tektury, a obrazki kolorowe, ciekawe i zachęca dziecko do zabawy. 
Sama chętnie oglądamy i rozwiązujemy z Oliwią zadania i zagadki. 
Całość jest w twardej, lakierowanej oprawie spięte w 40 stron.

Zdecydowanym plusem jest to, iż grajki nie są wielkich rozmiarów i zmieszczą się do torebki Mamy, aby w nudną podróż pociągiem zająć czymś dziecko czy zainteresować siedząc w poczekalni np. do lekarza. 


Warto dodać, że jeżeli zakupicie grajki to 20% zysku przekazywane są na PAJACYKA, czyli programu Polskiej Akcji Humanitarnej. 

Domyślam się, że w dzisiejszych czasach "wciska" się dziecku telefon czy tablet, aby mieć chwilę spokoju. Ja preferuje kreatywne zabawy i uwielbiam spędzać czas ze swoim dzieckiem, bo jeśli nie teraz to kiedy? ;) 
Czasem warto usiąść z dzieckiem, ponieważ też poprzez zabawę dziecko się uczy. 

A Wy jak spędzacie czas z dzieckiem / dziećmi ?? 
Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger