Co czytam ze swoją 3-latką? - Media Serive Zawada

Sama uwielbiam czytać, więc staram się od najmłodszych lat czytać córce różne książeczki. Teraz Oliwia ma 3 latka i jest ciekawa świata, chce poznawać nowe słowa i przede wszystkim uwielbia oglądać książeczki i pokazywać co się w niej znajduje. 


Dzięki współpracy z Media Service Zawada razem z córką miałam okazję poznać nowych bohaterów, niektórych kojarzymy z bajek emitowanych na TVP ABC. Jednak najbardziej Oliwii przypadła do gustu świnka Peppa, ponieważ córka od jakiegoś czasu bardzo lubi te bajki.


Z tych książeczek kojarzę tylko Peppę i Tupcio Chrupcio, ale nie przeszkadzało nam, aby poznać nowych bohaterów. Książeczki są wykonane na znak tabletu - to mi się pierwsze skojarzyło jak tylko je ujrzałam. Całość wykonana jest z grubszego i śliskiego papieru.

Literki są bardzo duże, a obrazki zajmują prawie całą stronę. Dzięki temu łatwo pokazać dziecku szczegóły na obrazkach. 

W każdej książeczce jest dołączony kod QR, który możemy zeskanować tabletem albo telefonem. Należy w tym celu pobrać dowolną aplikację do skanowania kodu. 
Wchodzimy w link, który pojawi nam się na ekranie i możemy cieszyć się przygodami np. świnki Peppy. Chociaż moje dziecko widziało chyba wszystkie bajeczki związane z przygodami Peppy.

Dodatkowo plusem zeskanowania kodu QR jest możliwość słuchania książki. Ja osobiście nie korzystałam z tej możliwości, ale to fajna opcja jak rodzic jest chory i nie może mówić ;) . Dlaczego warto czytać książeczki dzieciom? Jest kilka powodów:

1. buduje się więź pomiędzy rodzicem, a dzieckiem
2. rozwija wyobraźnię
3. ułatwia naukę
4. ćwiczy pamięć
5. uczy myślenia
6. kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy
7. poprawia koncentrację
8. motywuje do samodzielnego czytania
9. wzbogaca słownictwo
10. wspiera rozwój psychiczny dziecka 

Powodów mogłabym wymienić o wiele wiele więcej. Ja się przyznam, że kiedyś nie znosiłam czytać i to była dla mnie swego rodzaju kara, ale z czasem zmieniłam zdanie. Zaczęłam czytać inne książki, aniżeli te szkolne i czasem tygodniowo potrafię przeczytać 10 książek.  

Z córką czytamy codziennie, oglądamy obrazki i uczymy się nowych rzeczy. Jeśli jeszcze nie czytacie książek swoim pociechom to warto ! Zacznij od dzisiaj. Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger