Współpraca z tarkaimiarka.pl . Jak dbać o czajnik?

Od dłuższego czasu przymierzałam się do wymiany czajnika. Mój stary woła o pomstę do nieba. Bardzo go zaniedbałam i aż wstyd pokazywać publicznie. Zaczęłam się bardziej interesować tym jak dbać o poszczególne przedmioty. Dzięki współpracy z tarka i miarka miałam okazję wymienić czajnik na nowy. 

Wybrałam kremowy czajnik w czarne kropki o pojemności 3l. I tutaj moja uwaga, fajnie byłoby móc wybrać pojemność, bo te 3l to dla mnie o wiele za dużo. Ja wiem, że mogę czajnik nastawić wodą do połowy, ale mimo wszystko czajnik jest duży i te 2l byłyby odpowiedniejsze. 

Produkt sam w sobie jest prześliczny, od razu wpadł mi w oko. Mamy dostępne 3 warianty kolorów. Czajnik wykonany jest ze stali nierdzewnej. Mój stary czajnik po tym jak zagotowała się woda i chwytałam za rączkę parzyła, tutaj czajnik jest wyposażany w specjalny uchwyt. Przy uchwycie znajduje się również przycisk, dzięki któremu otworzymy gwizdek. 


Przy wyborze czajnika na czym mi bardzo zależało? Na tym, aby posiadał na środku otwór, dzięki któremu będę w stanie sprawdzić czy osadził się kamień. Mój stary czajnik tego nie posiadał, a wodę musiałam wlewać przez gwizdek.

To w końcu jak należy dbać o czajnik? O tym ten post. 

1. Aby nie osadzał się kamień należy wlewać przefiltrowaną wodę. Odkąd kupiłam dzbanek filtrujący moje życie nabrało sensu. Wypijam duże ilości wody, dzbanek to jednorazowy koszt, a potem co miesiąc dokupienie filtrów, które i tak mnie wychodzą taniej niż wody w butelkach. 

2. Aby nasz czajnik był zawsze czysty polecam odstawiać go w inne miejsce przy smażeniu. Niestety tego też nie robiłam przy starym czajniku i ma na sobie tyle tłuszczu, że nigdy bym tego nie doszorowała. Wstyd, wiem. 

To są dla mnie dwie główne zasady przy nowym czajniku, warto dbać o nasze rzeczy. 
Czajnik z tarkaimiarka nadaje się do użytkowania na wszystkich rodzajach kuchenek - gazowa, elektryczna, ceramiczna czy indukcyjna. 
Specjalna powłoka soft-touch jest miła w dotyku i gwarantuje optymalny komfort przenoszenia.Czajnik można zakupić TU.
A Wy jakie czajniki preferujecie?

Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger