Puzzle piankowe od Toyformat.

Moje dziecko od dłuższego czasu interesuje się puzzlami. Różnymi. Co rusz jak jestem z nią na zakupach i gdzieś wyczai to chce abym jej kupiła. Już kilka zestawów ma i widzę, że radzi sobie z nimi świetnie. Tym razem przetestowałyśmy puzzle piankowe od Toyformat


Na stronie widnieje sporo różnych wersji tych puzzli. My się zdecydowałyśmy na zwierzęta, bo Oliwia uwielbia zwierzątka i to doskonała okazja do ich nauki - nazywanie zwierząt + odgłosy. Z racji tego, że puzzle są piankowe trzeba liczyć się z tym, że należy do nich podchodzić ostrożnie, aby nie urwać poszczególnych części - moje dziecko już urwało kotu ogon ;( . 

Produkty są wykonane z wysokiej jakości za rozsądną cenę. 15-20 zł za kilka chwil układania to nie jest drogo, zwłaszcza , że posiadamy kilka zestawów i Oliwia umie spędzać nad nimi nawet godzinę, bo się bawi np. zwierzątkami . Obsługa ze sklepem jest szybka, łatwa i prosta. Paczka znalazła się u nas po około dwóch dniach . Wybrałam również puzzle z cyferkami, po rozłożeniu można z niej stworzyć matę. Na niej uczymy się cyferek. Oliwia umie liczyć już do 10, ale czasem ma problem kiedy jej pokazuję jaka cyferka to ona nie wie albo mówi inną. Dzięki macie córka może dotknąć poszczególnych cyfr i odpowiednio je dopasować. Bawimy się tymi puzzlami codziennie i widzę efekty w nauce, bo dziecko uczy się właśnie poprzez zabawę dlatego ważne jest spędzanie czasu z dzieckiem, a nie wciśnięcie dziecku telefonu czy tabletu i niech siedzi samo ; )  . 

Posiadamy puzzle z różnymi kształtami - koło , kwadrat itp. Zauważyłam, że moje dziecko dość sceptycznie podchodzi akurat do tej planszy. Ciężko jej niektóre elementy dopasować przez co się złości, bo jej nie wychodzi. Wtedy na spokojnie jej pokazuje gdzie dany element ma zostać umieszczony i próbuje raz jeszcze. 


Całość zamówienia uważam za udane. Córka jest zadowolona, codziennie układamy puzzle piankowe i uczymy się nowych rzeczy . Puzzle z pierwszego zdjęcia, czyli z cyferkami posłużą nam na pewno na dłużej, ponieważ tam dołączone są jeszcze dodawanie, odejmowanie itp., więc przyda się jak zaczniemy się uczyć tych działań . 

Moim zdaniem to doskonały prezent dla małych dzieci, zabawka jest bezpieczna, kolorowa i na pewno przykuje uwagę niejednego brzdąca. 
Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger