Bądź spokojny o bezpieczeństwo dziecka - zegarek GPS & kamera | Locon

Odkąd zostałam Mamą muszę dbać o bezpieczeństwo swojego dziecka, które jest ciekawe świata i chce na własną rękę dużo zwiedzać i wchodzić gdzie się da. Przy małym dziecku trzeba mieć oczy dookoła głowy. Mimo wszystko lubię spokój ducha dlatego też zaopatrzyłam się w zegarek z lokalizacją GPS od firmy Locon . Im starsze dziecko tym obawy będziemy mieć większe, żyjemy niestety w niebezpiecznych czasach gdzie się dużo słyszy o porwaniach. Za 3 lata moje dziecko będzie szło do pierwszej klasy podstawowej i o ile wtedy będę musiała dziecko zawozić i odbierać ze szkoły tak są inne czynności - na ogół proste i typowe jak spacer, podwórko czy droga do sklepu (blisko domu!) - tak każde z tych działań niesie za sobą ryzyko. Myślicie pewnie, że przesadzam, ale jeśli założenie zegarka przez dziecko ma mi dać bezpieczeństwo i gwarancję gdzie znajduje się w danym momencie moja córka - tak myślę, że taki zegarek z GPS (posiada również inne funkcje, ale o tym później) to inwestycja na kilka lat ! Lokalizator GPS w formie zegarka jest przede wszystkim wodoodporne , gdy tylko paczka do mnie dotarła moja córka po zobaczeniu go powiedziała "WOW" i była taka dumna i szczęśliwa jak go założyła, że nie chciała go zdjąć. Dodatkowo przyglądając się wszystkim opcjom zauważyłam, że to nie jest tylko zegarek, ale też telefon, który posiada przycisk S.O.S, wiadomości głosowe, dzwonienie i nawet budzik. Bardzo spodobało mi się to, że zegarek dostaniemy aż w 3 wariantach kolorystycznych - różowy, niebieski i żółty - i właśnie ja taki wybrałam dla swojego dziecka. Samo wykonanie zegarka jest bardzo staranne i z wysokich jakości produktów. Jak sama nazwa wskazuje zegarek jest wodoodporny dzięki czemu dziecko może go zabrać ze sobą na basen, nad jezioro czy w inne wodne miejsce. My póki co jeździmy tylko latem nad jezioro, ewentualnie mamy basen pod domem. Zapewne zastanawiacie się w jakiej cenie jest owy zegarek. Koszt takiego wodoodpornego zegarka z GPS kosztuje 299 zł, ale uwaga! - jest zniżka i na stronie bezpiecznarodzina kupicie za 199 zł (na stronie jest zegarek w wersji białej) . W ten sposób zaoszczędzacie aż 100 zł! Zegarek świetnie się sprawdzi nawet jako prezent  - niedługo zaczynają się komunie, więc warto pomyśleć o takim prezencie zwłaszcza, że zegarek jest naprawdę ładnie opakowany w tekturowe pudełeczko. W skład zestawu wchodzi: zegarek GPS, kabel usb, karta SIM, ładowarka oraz karta gwarancyjna. Zegarek posiada aż 9 poziomów regulacji i dopasuje się na każdą rączkę. Bardzo zaskoczył mnie wygląd ładowarki, ponieważ on nie należy do typowych . Oczywiście jest typowa końcówka usb, ale podłączenie do zegarka ma końcówkę dwóch pinów i magnesów neodymowych, które zapobiegają odwrotnemu podłączeniu co w ostateczności mogłoby uszkodzić nasz zegarek. Czas działania urządzenia wynosi od 1-3 dni w zależności od wybranych przez dziecko ustawień, rozmów czy interwału lokalizowania urządzenia. Proces ładowania trwa krótko, na pewno krócej niż telefon komórkowy. 

Bardzo ważnym wyposażeniem jest karta SIM, która jest bezterminowa dzięki czemu nie musimy jej wymieniać czy przedłużać. Otrzymujemy indywidualny numer telefonu z nielimitowaną transmisją danych na lokalizowanie w usłudze "Gdzie jest dziecko" . Wystarczy tylko wykupić pakiet u swojego operatora , aby aplikacja została uaktywniona. Jeśli posiadamy pakiet to żadnych innych kosztów już nie ponosimy. Koszt jest zależny od operatora. 

T-Mobile: pierwsze 7 dni za 0zł, potem tylko 6,15 zł co 30 dni.
Orange: pierwsze 14 dni za 0zł, potem 7,98 zł miesięcznie.
Plus: pierwsze 14 dni za 0zł, potem tylko 1,23 zł tygodniowo.
Play: pierwszy miesiąc za 0 zł, potem tylko 4,92 zł tygodniowo

Aplikacja "Gdzie jest dziecko" jest dostępna w sklepie Google Play, na szczęście nie zajmuje ona dużo miejsca i nie spowalnia innych aplikacji. Ściągnięcie nie zajmuje dłużej niż 5 minut. Niestety z początku lokalizator nie działał poprawnie , mylił się o kilka km, ale po kilku dniach jak był stale używany to się zmieniło i z chłopakiem zrobiliśmy test i jeździł z dzieckiem w różne miejsca i sprawdzaliśmy czy podaje dokładną lokalizację. Oczywiście ta funkcja jest najważniejsza i jeśli lokalizacja nam szwankuje to warto napisać do producenta. W razie zagrożenia będziemy wiedzieć gdzie dziecko się znajduję, ewentualnie dziecko może nacisnąć przycisk S.O.S. Przycisk znajduje się na zegarku i jest podpisany, więc dziecko znajdzie z łatwością. I ta opcja podoba mi się najbardziej - kiedy nasze dziecko zdejmie zegarek czy też ktoś dziecku zdejmie zegarek od razu dostajemy informację w formie SMS. Wiadomość SMS otrzymam również w przypadku kiedy dziecko się oddali albo kiedy bateria będzie potrzebowała naładowania. Jak pisałam wcześniej w zegarku znajduje się dzwonienie. Oczywiście mamy kontrolę nad tym do kogo dziecko dzwoni - to my rodzice czuwamy i kontrolujemy poprzez wybieranie numerów. Mamy również opcję blokowania numerów, chociaż póki co wątpię, aby to nam się przydało. Nie mniej jednak - dla mnie super. Wiadomości głosowe - dwustronny komunikator, jeśli dziecko nie może chwilowo się z nami połączyć może nam zostawić taką wiadomość głosową - my dziecku również. To może też być fajna zabawa dla dziecka, ale też bez przesady ;) 

Funkcja nasłuch to zdalnie uruchamiany nasłuch otoczenia, w którym znajduje się dziecko, czyli jesteśmy trochę szpiegami i możemy dosłownie podsłuchiwać co nasze dziecko robi w danym momencie. Podczas nasłuchiwania nie pojawiają się żadne dodatkowe informacje na wyświetlaczu zegarka. 
Na koniec dnia możemy zajrzeć w historię i wtedy zobaczymy w jakich miejscach przebywało nasze dziecko, do jakich miejsc chodziło i gdzie się oddalało. 

U mnie w domu nikt zegarka nie nosi, wszyscy posiadamy telefony, ale Oliwii bardzo się spodobało i z czasem mam nadzieję, że zegarek nauczy ją punktualności. Sam zegarek wywarł na mnie ogromne wrażenie. Takie małe, a ma tak wiele niezbędnych funkcji. Może koszt dla niektórych będzie wysoki, ale to inwestycja jednorazowa, a posłuży na wiele lat. Bądź spokojny o bezpieczeństwo dziecka - a Ty jak dbasz o bezpieczeństwo ?? W ofercie można znaleźć również kamerę do domu z serii Bezpieczny Dom. Ktoś kto posiada dom z wieloma pomieszczeniami czy też dziecko znajduje się w osobnym pokoju to taka kamera świetnie się sprawdzi . W zestawie otrzymujemy instrukcję, kartę gwarancyjną i kamerę. W skład kamery wchodzą: zasilacz, uchwyt montażowy, kabel sieciowy i śrubki do przykręcania. 

Obraz kamery możesz oglądać na komputerze z następującymi przeglądarkami:
- Internet Explorer minimum w wersji 7 
- Mozilla Firefox minimum w wersji 2
- Opera minimum w wersji 9
- Safari minimum w wersji 3.1
- Google Chrome

lub na smartfonie z jednym z następujących systemów operacyjnych:
- Android
- iOS

UWAGA - do poprawnego działania kamery jest konieczny dostęp do Internetu o dwukierunkowej przepływności 512/512Mb oraz dostępność portów z zakresu od 22 000 do 40 000 UDP/CCP. 


Tak jak w przypadku zegarka należy ściągnąć aplikację o nazwie "Bezpieczny Dom" ze sklepu Google Play lub AppStore. Po instalacji logujemy się podając login (numer telefonu) i hasło i dodajemy urządzenie. Sam proces dodawania kamery jest bardzo łatwy i szybko. Obraz można nagrywać,również działa alarm detekcji ruchu - funkcja bardzo fajna na noc przy drzwiach wejściowych albo oknach. 

Kamera kosztuje 349 zł, ale możecie ją nabyć już za 299 zł pod tym linkiem - bezpieczna rodzina. Kamera to bardzo dobry pomysł kiedy chcecie zatrudnić nianię. Są nawet programy gdzie z ukrytej kamery widać jak niektóre opiekunki traktują dzieci, choć to dla mnie niepojęte to niestety takie rzeczy mają miejsce. Zawsze możemy się przed tym uchronić i mieć oko na naszą pociechę . Mam dla Was zniżkę do końca czerwca na hasło "PA2UL20%" na cały asortyment do wykorzystania raz przez jednego klienta :) . Zapraszam również na swój fan page gdzie do wygrania będzie zegarek w dowolnym wybranym przez Was kolorze - KLIK
Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger