Loteryjka obrazkowa | Granna

Kolejna bardzo fajna gra o firmy Granna, która spodobała się mnie i mojej córce, przede wszystkim jej, bo poprzez zabawę dziecko się uczy.


Lotto Loteryjka obrazkowa” to pozycja dla 1-4 graczy w wieku 3-6 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy 4 dwustronne tabliczki osobiste graczy24 kafelki, instrukcję. Rozgrywka możliwa w dwóch wariantach, z różnymi rozmiarami ilustracji i jawnymi bądź ukrytymi żetonami.

Gra posiada aż dwa warianty, w które możemy grać. Zaraz pokrótce przedstawię zasady. 


Pierwszy wariant, dla rozgrywki solo to układanka. Kartoniki są odkryte, dziecko korzysta z planszy z widocznymi sześcioma obrazkami. Zadaniem gracza jest dopasowanie do siebie identycznych rysunków – tworzenie par i ewentualnie nazywanie ukazanych na nich obiektów. Starszym graczom można zakryć dobierane z banku gry kafelki.

Wariant drugi to tytułowa loteryjka obrazkowa. Teraz korzystamy z przeciwnej strony planszy, gdzie znajduje się więcej obiektów, ale za to są one drobniejsze. Zadaniem gracza jest pozyskanie 6 kafli z zasłoniętej puli gry. Zdobywamy płytkę, jeśli obrazek z planszy się zgadza, tworzy parę. Pobrany żeton ustawiamy na planszy i zasłaniamy jej fragment. Wygrywa osoba, która jako pierwsza przykryje ją całą. Jeśli nikt nie zgłosi posiadania pary kartonik wraca do puli ogólnej.

Gra zdecydowanie spodoba się młodszym dzieciom. Ja grałam z moją  córką i miałam dość po 30 minutach, dla mnie gra monotonna i szybko się nudzi, ale też fajnie się te obrazki sprawdzają przy nauce mówienia po angielsku, czy pokazywaniu kolorów. My z Oliwią zawsze sobie jakoś poradzimy i znajdziemy dodatkowe plusy każdej gry. Nie mniej jednak miałam możliwość grania w różne gry z tej firmy i póki co gra Lotto wypada bardzo słabo, ale córce się podoba i to najważniejsze, bo gdybym ja miała grać to bym sięgnęła po trudniejsze, ale Oliwia za mała, więc robimy tak jak ona chce. 
Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger