Dieta sokowa | Nuja.

Często sięgamy po śmieciowe jedzenie, tyjemy, źle się odżywiamy. Zganiamy winę na brak czasu, na brak pieniędzy - zwalamy winę na wszystko, ale nie patrzymy na swoje błędy. Szczerze przyznam, że nigdy nie robiłam oczyszczania organizmu i naprawdę cieszę się, że w końcu to zrobiłam. Też miałam wymówki na wszystko - tyję, bo ... biorę leki, zła pogoda, nie chce mi się, źle się czuję, okres mam, dziecko, obowiązki bla bla bla!! Zacznij dbać o siebie, bo mamy jedno życie i jedno ciało ! Nikt za nas tego nie zrobi. 


Dietę sokową stosujemy w celu detoksykacji organizmu oraz szybkiej redukcji ciała. Całość polega na tym, aby zastąpić codziennie posiłki świeżo wyciskanymi sokami owocowymi i warzywnymi. Soki możemy przygotowywać sami albo tak jak ja zamówić je w sklepie NUJA
Zasadą jest przede wszystkim picie soków o stałej porze i wyeliminowanie posiłków. Soki mają zastępować posiłki, a nie je uzupełniać. Wraz z paczką przyszła mi miarka do mierzenia i 15 dniowy FIT challenge. W środku znalazłam właśnie o jakich porach mam pić soki - miałam ich 6 i to była kuracja jednodniowa. Zaczynałam pierwszy sok o 8:00 rano, a ostatni kończyłam o 19:00. Taką kurację możemy stosować przez tydzień i należy pamiętać o piciu dużej ilości wody, a jeśli już umieramy z głodu to możemy zjeść jakiś owoc lub warzywo. 


Swoją dietę sokową przetestowałam przez jeden dzień, chciałam zobaczyć czy będę widziała jakieś efekty, jak się będę czuła no i przede wszystkim czy zdecyduje się na takie coś w przyszłości. Było mi bardzo ciężko, nie wiem czy picie samych soków jest dla mnie dobre i czy dałabym radę przez kilka dni , nie mniej jednak postanowiłam zainwestować w sokowirówkę i robić sama takie soki, ale poszukać przepisów ze składnikami, które lubię. Niestety nie wszystkie soki z firmy Nuja mi smakowały, ale znalazłam kilka ulubieńców. 

Po kilku dniach od detoksu stwierdziłam, że zaczęłam się lepiej czuć, mieć więcej energii i do swojej diety wprowadziłam więcej warzyw. Myślę, że raz na jakiś czas taki detoks to świetna sprawa i polecam każdemu komu zdarza się pić gazowane, jeść śmieciowe żarcie itp. 
Kolejnym plusem detoksu jest to, że nie ciągnie mnie do słodyczy tak jak wcześniej. Nie żebym miała z tym wcześniej problem, ale zdarzało mi się w przeciągu tygodnia zjeść do dwóch batonów czekoladowych, a teraz?? Od tygodnia nic nie tknęłam i nadal nie mam ochoty żeby zjeść coś słodkiego. Zaleca się, aby takie oczyszczanie organizmu robić raz na miesiąc. Jeżeli nie macie jak przygotowywać soków sami to oczywiście polecam ich kupno. Mi się bardzo spodobała grafika na opakowaniu i od razu przyciągnęły moją uwagę.  Soki trzymamy w lodówce i przed wypiciem należy wstrząsnąć.


Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger