Kręgi | Zbigniew Zborowski

Od razu kiedy przeczytałam opis tej książki wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać. Od niedawna czytam thrillery, które pokochałam, ale też od niedawna czytam książki polskich autorów. Książkę dostałam przed premierą (premiera miała miejsce 5/09), ale coś długo czytałam ją (około tydzień). Początek bardzo mnie wciągnął, a potem coraz wolniej ją czytałam i na sam koniec dostałam kopa i przeczytałam w godzinę !


TYTUŁ: Kręgi 
AUTOR: Zbigniew Zborowski
WYDAWNICTWO: Znak
GATUNEK: Thriller

OCENA: 8/10

Bartosza Koneckiego znamy z książki "Skaza", słyszałam o niej, ale nie miałam (jeszcze) okazji czytać pomimo tego, że nie czytaliśmy skazy to w niczym nam nie przeszkadza, aby przeczytać kręgi. Bartosz Konecki próbuje swoich sił jako prywatny detektyw, niestety jego praca nie przynosi żadnych profitów w przeciwieństwie do jego partnerki Jolanty Bończak - czynnej policjantki. 

W książce przewijają się dwie sprawy - z 1992 roku i obecnie, więc rozdziały czytamy naprzemiennie. Nie powiem, książka bardzo wciąga i jak ja mam to w zwyczaju sama próbuje się domyślić kto , co i dlaczego. 


W parku w Warszawie zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny z obciętymi dłońmi. Rusza policyjne śledztwo. Szybko okazuje się, ze zbrodnia wygląda bardzo podobnie do zbrodni która ma miejsce w 1992 roku. Czy podobieństwo oznacza, że zabójstwa coś łączy? Do detektywa Bartosza Koneckiego przychodzi mężczyzna, dając mu zlecenie śledzenia aktorki Amelii Stokrockiej, która zbyt mocno interesuje się morderstwem sprzed lat. 

Sama nie wiem dlaczego momentami ciężko mi się tę pozycję czytało, bo jak już skończyłam to stwierdziłam, że kręgi Zbigniewa Zborowskiego to świetny kryminał i naprawdę nie spodziewałam się zakończenia. Po przeczytaniu tej książki na pewno sięgnę po "skaza". Postać Bartosza Koneckiego jest bardzo dobrze nakreślona. 

Kręgi to dobrze skonstruowany kryminał ukazujący zbrodnie mające miejsce na przestrzeni lat. Akcja rozgrywa się dynamicznie, jest spójna, chociaż autor pozostawia czytelnikowi pole do jego własnej interpretacji. Zło zatacza coraz szersze kręgi, a historia ukazuje, że nic nie jest pewne. 

Dodatkowym atutem powieści jest zawarty w niej humor, bowiem nie raz i nie dwa można się zaśmiać. Nie spodziewałam się, że historia Zbigniewa Zborowskiego tak mnie wciągnie. Co więcej, autor wielokrotnie celowo mylił moje tropy i podejrzenia, tym większa moja satysfakcja, że na moment przed ostatecznym rozwiązaniem zagadki odkryłam zabójcę. 


Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger