Mega krzem i biotyna na włosy i paznokcie | Avet Pharma

Od jakiegoś czasu testuje dwa suplementy diety na włosy i paznokcie. Moje włosy są teraz bardzo osłabione przez co mi wypadają przy ich myciu czy rozczesywaniu dlatego też postanowiłam przetestować oba produkty i sprawdzić czy cokolwiek w kwestii wypadania włosów się zmieniło czy to taki tylko pic na wodę ; ) 


Mega Krzem z BIOTYNĄ suplement diety został opracowany z myślą o osobach dbających o włosy i paznokcie. 
  • Biotyna pomaga zachować zdrowe włosy. Biotyna jest niezbędnym składnikiem do prawidłowego wzrostu włosów. Ponadto pomaga zachować zdrową skórę.
  • Cynk i selen pomagają zachować zdrowe włosy i paznokcie.
  • Miedź pomaga w utrzymaniu prawidłowej barwy (pigmentacji) włosów.
  • Aminokwas L-metionina stanowi materiał budulcowy włosa, musi być dostarczana do organizmu z pożywieniem.
  • Krzem pełni ważną rolę w procesie tworzenia składników włosów i paznokci.

Zaczęłam testowanie od mega krzem z biotyną tak bardzo się cieszę, że miałam przyjemność testować ten preparat! Bardzo pomógł mi w okresie kiedy już bałam się co może się dziać z moimi włosami, że tak bardzo wypadają. Już po tygodniowej kuracji (1 tabletka raz dziennie) zauważyłam ogromną różnicę. Włosów zaczęło wypadać mniej. Tak jak to miało miejsce przed ciążą. Wypadały, ale w normalnych ilościach tak jak powinno być. Włosy stały się mocniejsze podczas mycia i czesania nie wyrywają się, nie plątają się. 


W opakowaniu mamy 40 tabletek, ja zbliżam się ku końcowi i mogę powiedzieć już kilka słów na temat produktu i zauważonych efektów. Same tabletki są spore, owalne i zielone. Nie mam trudności z ich połknięciem, choć pozostawiają dziwny posmak . Zazwyczaj tabletkę spożywam po śniadaniu lub w jego trakcie, jak zapomnę - to także w późniejszych godzinach, ponieważ nie jest wyznaczona pora suplementacji. Ważne jest tylko, aby brać jedną codziennie :) .


Krzem jest szczególnie ważny dla prawidłowego podziału komórek naskórka. Jego duże ilości wbudowują się w skórę, a także we włosy i paznokcie. Jeden gram zdrowych włosów zawiera 100 µg krzemu. Badania kliniczne potwierdzają ważną role krzemu jako czynnika zmniejszającego kruchość włosów. Odpowiada on za połysk i wytrzymałość włosów i paznokci.
Krzem pełni ważną rolę w procesie tworzenia tkanki łącznej, keratyny i kolagenu, istotnych składników włosów i paznokci. Ekstrakt ze skrzypu polnego jest naturalnym źródłem krzemu, często wykorzystywanym w farmacji. Naukowcy udowodnili jednak, że szczególnie bogaty w ten pierwiastek jest ekstrakt ze specjalnego gatunku bambusa Tabashir bamboo, który zawiera nie mniej niż 70 % przyswajalnej krzemionki. Bambus ten rośnie w Indiach i Chinach, a jego młode pędy są stosowane w kuchni jako warzywo będące jednym z elementów codziennej diety.

Drugim produktem jest biotyna forte 2,5mg 

Zawsze czaiłam się na biotynę w aptekach, ale jakoś później o niej zapominałam. Teraz już mam, a właściwie jestem w połowie kuracji suplementem od Avet Pharma. Jestem bardzo zadowolona z działania, ilości tabletek w opakowaniu (30), a także z dawkowania.


Biotyna Forte 2,5 mg to suplement, który zażywamy tylko raz dziennie. Tabletki są malutkie, więc nie ma żadnych problemów z ich zażywaniem. Nie wywołują też żadnych sensacji żołądkowych itp. Zawartość opakowania, jak już pewnie dobrze policzyliście, wystarcza na miesiąc. 


Zapytacie pewnie, czy działa, a ja już przybiegam do Was z wyjaśnieniami. Tak, moi kochani, ten suplement naprawdę działa. Przynajmniej w moim przypadku, przy regularnym, codziennym zażywaniu bez żadnych przerw. Wreszcie przestałam gubić włosy garściami, podczas czesania, na szczotce nie zastaje obrazu nędzy i rozpaczy.

Jestem zadowolona z obu produktów i widzę, że paznokcie szybciej mi rosną, a płytka jest twardsza i paznokcie mi się nie łamią. Jeżeli chodzi o włosy to zauważyłam znaczna poprawę, ale dalej to nie jest co o czym marzę. Jedynie wiem, że muszę zacząć dbać lepiej o siebie i wprowadzić dietę bogatszą w warzywa, bo sam suplement diety nie pozbawi mnie problemu. Mimo wszystko polecam zajrzeć na stronę Avet Pharma , może znajdziecie coś dla siebie. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje, że zajrzałaś/eś !
Bardzo miło mi Cię gościć.
Odwdzięczam się za komentarze :)
Pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger