Mój zawodnik | K. Bromberg

Szczerze przyznam, że nie miałam okazji czytać książek K.Bromberg. Pamiętam, że kiedyś próbowałam czytać Driven, ale miałam ciężki czas i żadna książka mnie nie zadowalała, więc odpusciłam - utknęłam gdzieś w połowie i mniej więcej mam obraz tego jak Bromberg pisze. Trafiłam na książkę "mój zawodnik" i dosłownie pochłonęłam ją w jeden dzień, w niecałe 2h i teraz myślę, że wrócę do Driven, bo ponoć seria jest świetna. 


TYTUŁ: Mój zawodnik / The player tom I 
AUTOR: K. Bromberg
TŁUMACZENIE: Marcin Machnik
WYDAWNICTWO: Editio Red 
GATUNEK: Erotyk / Romans 

OCENA: 8/10

Głównym bohaterem jest Easton Wylder, ceniona gwiazda baseballu, który żyje w cieniu ojca - Cal'a Wylder'a , byłej gwiazdy baseballu oraz matki alkoholiczki.  Poważna kontuzja barku wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy, a jego dalsze losy zależą od tego czy wróci do pełnej sprawnościowi, mowa oczywiście o kontrakcie z klubem i jego dalszej karierze. Nadzieją do zdrowia i gry jest doktor Dalton , najbardziej ceniony w środowisku rehabilitantów. Sam Easton o niego poprosił wierząc, że doktor uleczy jego bark co pozwoli mu na szybki powrót do gry. 
Jakie było zdziwienie bohatera kiedy w dzień pierwszej sesji zastaje w sali młodą i ładną rehabilitantkę Scout, która jest również córką doktora Daltona. Ich pierwsze spotkanie było dość zabawne, ponieważ Wylder wziął ją za kogoś innego. Od tego jak poradzi sobie Scout zależy nie tylko kariera Wylder'a, ale takie również jej. Ma wyznaczony czas na to, aby Easton wrócił do gry i jeżeli to osiągnie podpisze stały kontrakt z klubem. Scout wierzy w swoje umiejętności, a w końcu uczyła się od ojca, który jest najlepszy w tym fachu . Musi jedynie przekonać Eastona, że zna się na rzeczy i uda jej się wyleczyć jego bark w określonym terminie. Obydwoje mają trudną przeszłość, która wpływa na ich dotychczasowe życie.

"Jest zawodnikiem, który może mi pomóc w spełnieniu życzeń ojca. 
A przy tym jest mężczyzną, który wdarł się w moje myśli i nie chce ich opuścić.”

                                                Czysty umysł. Twarde serce.”

Mój zawodnik” to oczywiście romans ze sporą dawką erotyzmu. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, to lekka lektura, rozgrzewająca i emocjonująca. Narracja powieści, co z resztą dla prozy autorki jest zjawiskiem typowym, przyjmuje postać pierwszoosobowej z dominacją możliwości jej poprowadzenia przez główną bohaterkę. Pewna siebie, niestroniąca od ciętego języka, ma pod górkę, ale wie, że musi sobie poradzić. W końcu złożyła ojcu pewną obietnicę. Gnębiona wspomnieniami przeszłości tkwi w przekonaniu, że opuściły ją wszystkie osoby, których naprawdę kochała. Chemia wyczuwalna pomiędzy bohaterami nie jest sztuczna ani naciąga. Skupiona wokół namiętności, bólu, prób zaufania wiedzie prym w tej historii, która w swojej konstrukcji okazuje się całkiem prosta

Powieść napisana jest z perspektywy zarówno Scout, jak i Eastona, więc mamy okazję przekonać się, co każdemu z nich w duszy gra. Przewagę w relacjonowaniu ich opowieści ma tutaj jednak punkt widzenia Scout.
Tym razem dwójkę głównych bohaterów łączy pewna cecha. Oboje dorastali w cieniu swoich ojców, oboje także wkroczyli na ich ścieżkę kariery i teraz, chcąc nie chcąc, są oceniani poprzez pryzmat ich dokonań. Na obojgu ciąży presja, by dorównać swoim ojcom i sprawić, by ci byli z nich dumni. To otwiera im drogę do wspólnego zrozumienia, a stąd tylko krok do czegoś więcej. 

Nie wiedziałam, że mój zawodnik będzie kontynuacją, więc jak tylko skończyłam ją czytać od razu musiałam usiąść do komputera i zobaczyć zapowiedź drugiej części i tak jak się domyślałam będzie jakiś sekret w rodzinie Eastona, ja obstawiam dwa warianty: albo był adoptowany, albo Cal Wylder nie jest jego biologicznym ojcem. Z niecierpliwością czekam aż przeczytam drugi tom , który nosi tytuł "niszczący sekret", więc zapewne będzie się działo ! 

Okładka "mój zawodnik" jest bardzo zachęcająca do przeczytania, bo kto nie lubi przystojniaków na okładce? Jak czytałam i był jakiś opis związany z głównym bohaterem to patrzałam właśnie na okładkę i wyobrażałam go sobie w danej sytuacji. Bardzo szybko przeczytałam i czekam na kontynuację, jestem ciekawa jak się potoczyła historia Scout i Eastona. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje, że zajrzałaś/eś !
Bardzo miło mi Cię gościć.
Odwdzięczam się za komentarze :)
Pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger