Sponsor tom 1 [PRZEDPREMIEROWO] | K.N.Haner

Miałam okazję wcześniej poznać twórczość K.N.Haner, bo czytałam serię mafijną, więc mniej więcej już wiem jaki styl ma autorka i tutaj w "sponsor tom 1" widzę te same zabiegi co przy książce "piekielna miłość", a mowa o powtórzonych rozdziałach z myślami bohaterów. O dziwo tutaj aż tak bardzo mi nie przeszkadzało jak w piekielnej miłości. Zatem zapraszam na moje wrażenia po książce sponsor, która swoją premierę będzie miała 14 października 2018TYTUŁ: Sponsor tom 1 
AUTOR: K.N.Haner
WYDAWNICTWO: Editio Red 
GATUNEK: Erotyk 

OCENA: 8/10Akcja książki toczy się w Londynie, gdzie główna bohaterka Kalina ma 21 lat i studiuje fizjoterapię , właśnie w drodze na uczelnię gdzie postanowiła pojechać rowerem, przejeżdżając na drugą stronę ruchliwej ulicy powoduje, że zostaje potrącona przez auto. Kierowcą jest Nathan Collins, który musi przebywać w Londynie z powodu spraw osobistych przez kilka miesięcy. Od razu reaguje i zawozi Kalinę do szpitala, w której spędza kilka godzin tylko po to, aby się dowiedzieć jak się czuje. Po krótkiej wymianie zdań Nathan proponuje jej ... sponsoring. Oczywiście Kalina odmówiła i nigdy więcej nie chciała widzieć Nathana.

Los boleśnie doświadczył bohaterkę, bo kiedy zbliżała się do domu zobaczyła tłum ludzi, policję, straż pożarną i karetki. Okazało się, że w jej rodzinnym domu wybuchła gazowa kuchenka. Gdy ostatkiem sił Kalina rozejrzała się wkoło, dostrzegła swoją 4letnią siostrę Sabrinę, która żyła tylko dlatego, że tego dnia bawiła się w sąsiednim domu u siostry Eda, który był najlepszym przyjacielem Kaliny. Także te dwie zostały same bez rodziców, bez nadziei na lepsze jutro, nie miały już nic oprócz siebie.

I w tym momencie chciałabym się zatrzymać , bo jedno nie daje mi spokoju. Ona ma 21 lat, jest pełnoletnia, ale nie ma ani dachu nad głową ani pracy ani żadnych środków do życia. Z dalszego czytania dowiadujemy się, że pomieszkiwała albo u Eda, swojego przyjaciela albo u Joanny, swojej cioci. I tu mnie zastanawia jedno - gdzie jest jakaś opieka społeczna. Przecież Kalina mogła się zwrócić o mieszkanie i jakieś pieniądze. Nawet dociekłam i zapytałam się znajomej , która mieszka niedaleko Londynu i nawet jeśli Kalina byłaby zbyt dumna, aby przyjąć pieniądze od państwa to dla mnie w tym momencie jest bardzo nieodpowiedzialna nie biorąc pod uwagę swojej młodszej siostry. I do tego nie chce mi się wierzyć, że państwo dało opiekę komuś, kto właśnie nie pracuje i nie ma jak zapewnić bezpiecznego schronienia 4letniej dziewczynce. U nas w Polsce to na pewno już by takiej osobie odebrali by dziecko, a na miejscu wypadku była karetka/ policja, więc trudno mi uwierzyć, że od tak zostawili sprawę . Ten temat jest dla mnie mega niedomówieniem ze strony autorki. Choć pewnie to i tak nie miałoby wpływu na dalsze losy, bo zapewne los i tak by zetknął Kalinę i Nathan'a. 

Sponsor - myślałam, że w tej kwestii to właśnie Kalina okaże się taką tanią dziwką, która będzie chciała opłacić lepsze życie sobie i siostrze, ale nie... w tej kwestii się bardzo pomyliłam . Kalina to dziewczyna z zasadami, a do tego dziewica (trochę zaleciało mi tu "50 twarzy Grey'a), która liczy na księcia z bajki. 

,,I może to wszystko, co mówię, jest głupie i niedojrzałe, ale dla mnie to właśnie jest miłość. Czuć się przy kimś wyjątkowo, nawet jeśli jest się najzwyklejszą dziewczyną na świecie"
Los znowu postanawia skrzyżować drogi Kaliny i Nathan'a w sklepie na dziale z zabawkami, gdzie Sabrina - siostra Kaliny próbuje na niej wymusić kupno lalki, na której jej oczywiście nie stać. Upór mężczyzny sprawia, że prosi Kalinę o to, że zawiezie obie dziewczyny do domu. Kalina na poczekaniu prosi, aby zawiózł je do domu Eda, w którym jak się okazuje nie ma nikogo, bo cała rodzina postanowiła wyjechać, a bohaterka nie miała klucza. Wtedy Nathan postanawia im pomóc i zaprasza je obie do siebie. Nathan cały czas był przekonany, że Sabrina to córka Kaliny. 

W książce było naprawdę kilka śmiesznych momentów, niektóre momenty chwytały za serce, a końcówka... ja się pytam - kiedy będzie następna część ? 

W książce mamy sporo zawirowań, sekretów. Najbardziej optymistyczną postacią jest Sabrina, rezolutna 4-latka i choć rodzice wychowali ją bezstresowo i rozpieszczali to Kalinie zdecydowanie się to nie podoba i próbuje trochę utemperować młodszą siostrę. 

Przychodzi etap kiedy Kalina poznaje mamę Nathan'a , byłą supermodelkę, która postanawia dać szanse bohaterce i umawia ją na sesję fotograficzną gdzie poznaje Blake'a Wooda - fotografa, który ma ewidentnie na pieńku z Nathanem. Mimo wszystko Blake wprowadza Kalinę w świat modelingu i myślę, że to zostanie lepiej opisane w drugiej części chyba, że główna bohaterka zrezygnuje z bycia modelką. 

Postać Nathana jest tajemnicza. Wiemy, że sypiał z kobietami za pieniądze, ale nie wiemy dlaczego. Nie wiemy dlaczego jest niezdolny do miłości. Ma 34 lata i jeszcze się nie ustatkował. Mam nadzieję, że jakieś wątki z tego tematu będą poruszone w drugim tomie. Widać zażyłość między nim a matką, widać, że ją kocha, więc dlaczego nie może pokochać innej kobiety i stworzyć z nią rodziny? A do tego jest Kate - przyjaciółka jego matki, czy znowu namiesza mu w życiu, czy da sobie spokój ? 

" Moje obietnice są warte tyle co nic, Kalina. Nie wiesz, że nie ufa się takim skurwielom jak ja?"
Książkę czyta się bardzo szybko. Autorka K.N.Haner zdecydowanie ma lekkie pióro, chociaż czasem są jakieś niedomówienia czy bezsensowe sytuacje. Pomimo tego historia Kaliny i Nathan'a mną zawładnęła i w takich momentach żałuję, że producenci nie biorą się za ekranizację . Kto by nie chciał obejrzeć sponsora na dużym ekranie kina czy jako serial w tv ? 

Mogę  zagwarantować, że po przeczytaniu tego tomu, będziecie chcieli mieć kolejny w swoich rękach. Los bywa nieprzewidywalny i bardzo rzadko sprawiedliwy, a Kalina jest bardzo ciężko doświadczana w życiu. Nathan wydaje się spełnieniem marzeń każdej kobiety, ale dziewczyna dokładnie wie, z jakim typem mężczyzny ma do czynienia. Czy wygra zdrowy rozsądek, czy może górę wezmą uczucia? Dowiecie się tego, sięgając po najnowszą książkę K.N. Haner!

Ja czekam na drugi tom. Z tego co czytam w necie to planowana data premiery jest zaplanowana na grudzień, więc tak długo nie będzie trzeba czekać. Jestem ciekawa czy Kalina roztopi serce Nathan'a, jak się potoczą ich losy i czy osoby drugoplanowe z pierwszego tomu jeszcze namieszają w ich życiu. Książka to historia o dziewczynie, która nie ma nic prócz miłości i o mężczyźnie , który ma wszystko oprócz miłości - czy będą jednym kawałkiem puzzla, dopełnieniem ? Teraz muszę czekać do premiery drugiej części, a Wy czekajcie do 14 października na premierę tomu 1 . 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje, że zajrzałaś/eś !
Bardzo miło mi Cię gościć.
Odwdzięczam się za komentarze :)
Pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger