Wyznanie | Jo Spain

Od dłuższego czasu stawiam na książki z gatunku thriller. Przeglądając książki na internecie natknęłam się na pozycję Jo Spain - wyznanie. Stwierdziłam, że książka może mi się spodobać, bo opis wydawał się dość ciekawy, a ogólnie rzadko się zdarza żebym czytała totalnego gniota . Książkę nabyłam na stronie wydawnictwa RM. Co ciekawe autorem książki jest kobieta, nie wiedzieć czemu w pierwszej chwili pomyślałam, że to mężczyzna, ale potem sobie przypomniałam imię "Jo", które znałam z serialu i była ona kobietą , ale za granicą ludzie różnie nazywają swoje dzieci także mógł to być i mężczyzna ;) TYTUŁ: Wyznanie
AUTOR: Jo Spain
TŁUMACZENIE: Patrycja Zarawska 
WYDAWNICTWO: Quraro
GATUNEK: Thriller

OCENA: 8/10


Pewnego wieczoru do luksusowego domu wchodzi bez problemu obcy mężczyzna i rozpoczyna mrożącą krew w żyłach rzeź na człowieku imieniem Harry McNamary przy użyciu kija bejsbolowego. Napastnik atakuje tylko mężczyznę, a żona siedzi i patrzy w milczeniu, zbyt przerażona aby cokolwiek zrobić. Wszystkie ciosy padają na męża, są na tyle mocne , że zniekształcają jego twarz. 
Tej samej nocy napastnik , JP Carney, cały zakrwawiony sam się zgłasza na posterunek policji twierdząc, że właśnie pobił człowieka. Twierdzi, że atak nie został zaplanowany, że nie znał ofiary , po prostu wszedł do obcego domu i skatował człowieka.
W taką wersję jest trudno uwierzyć policji.

Czy to naprawdę był przypadkowy akt przemocy ? 
Czy mówi prawdę? A może ją ukrywa? 
Czy jest chorym psychicznie mężczyzną? 
Czy może atak na Harry'ego to kara za błędy przeszłości? 

W książce ukazane są trzy narracje z czego dwie rewelacyjne - z tych dwóch historii mogłyby powstać osobne książki. Rewelacyjny materiał na stworzenie filmu. A koniec składa całość do kupy. Jestem zdecydowanie na tak. Uwielbiam książki gdzie można snuć domysły, a na końcu albo to okaże się prawdą albo książka kompletnie Was zaskoczy. 

Książka liczy 440 stron, jednak bardzo szybko się czyta. Ja już od pierwszych stron mocno się wciągnęłam w tę historię i przeczytałam ją w dwa dni. "Wyznanie" to porywający thriller psychologiczny, przy którym same nasuwają się pytania: Kto naprawdę jest winny, co kierowało oprawcą ? 

4 komentarze:

 1. Lubię taki gatunek. Myślę, że i mi spodobałaby się ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że zaciekawiłaby mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się, że to całkiem spoko książka. Może znajdę na nią czas.
  //Pola
  www.cztamytu.blogsot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje, że zajrzałaś/eś !
Bardzo miło mi Cię gościć.
Odwdzięczam się za komentarze :)
Pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Testowanie z pa2ul , Blogger