Kategorie
Prasówki

Firma Budowlana Czechowice-Dziedzice

I chociaż ciągle idziemy do zachodnich standardów – w technologii dalej znajdują się rozwiązania tylko w Polsce wdrażane, a obecne na zachodzie z prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zrobione z opinią o środowisku i niższych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich akcji i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie podejmującej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Rybnik

 

Panie Krystianie – skąd pogląd na założenie KDE?

Z obserwacji potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo naturalne zresztą – które zmierzają do form z opinią o kilka obsłudze i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy budynków z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest opcjonalna i potrzebna. Tak powstało KDE, które jak same z podstawowych marek w obszarze realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę stwierdzić – sprawiamy to odpowiednio.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Firma Budowlana Rybnik

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka stanowi jego właściwość?

Wymienia się, że w sektorze takiego domu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło czerpiące ze centrów odnawialnych – na przypadek z gruntu, światła słonecznego, ciepła wytwarzanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia szkolona istnieje na zachowanie ciepła w miejscach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce ma więcej usytuowanie domu zaś jego wentylacja. Praktycznie wszystek moment realizacji domu pasywnego wymaga być przemyślany z startu do końca. To inwestycja, jaka trzyma się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo stanowi obecne dodatkowe do wzięcia w rodzimych warunkach klimatycznych?

Myślą jest właściwie sporządzony program i wielka jakość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Obecne istnieje ciepło produkowane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w stałej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Tak nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, ale jednak warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Rybnik

Co więc?

Istniejemy w kształcie zaimplementować wszystkie popularne rodzaje ogrzania w zakładu pasywnym. W nieodpowiednich warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, przynajmniej w wiele mniejszym stopniu niż w wypadku tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych przedstawiają się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie swoich lokalu w linii do tradycyjnych systemów.

Jaki istnieje możliwi koszt budowy domu pasywnego?

To niskie dopłaty biorąc pod opiekę oszczędności w perspektywie. Właśnie to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w odniesieniu do starej metody budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są atrakcyjne dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla kobiet budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Istnieje też jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma realizująca dom pasywny musi oznaczać budowy na ostatnim możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Klientów spory odłam spośród nich przyjeżdża do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to trudny proces – wszystek jego czas wymaga być zrobiony jak najlepiej, aby zgrać całość. Wtedy mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Rybnik

Zachęcamy do zaznajomienia się z propozycją KDE Construction na ścianie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i działalnościach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x