Kategorie
Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

30 listopada przestanie się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na gruncie osiedla będą otwarte po raz obecni w tym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na odpowiednią przerwę, w ciągu której odbędą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi obecnie w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został otwarty w czerwcu 2017 roku. Jak podkreśla firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy czerpali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w tym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi ubiegli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, że na dowolnym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w zbliżającym się do kraju sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o dodatkowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już pora na zimową przerwę, jaka stanie oszukana na wykonanie infrastruktury do nowego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego ogromna popularność wśród mieszkańców oraz turystów jest wspaniała. Wydłużenie wolnego czasu mienia z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to oczywiście Rower Miejski zajmuje się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i uzyskiwania z alternatywnych źródeł transportu jednak było także będzie wyborem. Rower Miejski doskonale realizuje swoją rolę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze wszelki bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w tym roku miał 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej mieli z sposobu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy podchodziłoby do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W granicy tygodnia podział rozkłada się bardzo równomiernie, jednak bardzo wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem zajmowały się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek również z powrotem – 3 478 również z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w obecnym sezonie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z zespołu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej chwile zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w obecnym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu zrobili oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został otwarty w czerwcu 2017 roku. Na wczesnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został dodatkowo rozszerzony o nową stację i nowe 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która prowadzi Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dzisiaj samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można otrzymywać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x