Kategorie
Prasówki

W co Polacy inwestowali po 89. roku?

W co Polacy inwestowali po 89. roku? Zanim przejdziemy do poziomu po 89. roku warto jest się zastanowić co w Polsce było przed. Tak zwany szary obywatel miał do dyspozycji przede wszystkim książeczkę oszczędnościową PKO, na jakiej nie warto było „ciułać” przed końcem ósmej dekady, bowiem liczyła na niego hiperinflacja.

Łączymy się do roku 1989

Dużo wydali ci, jacy w 1989 roku zrezygnowaliśmy z lektury w USA zgodnie z pieniędzmi. Przez większość powojennych dekad można było powiadamiać o inwestycjach państwowych. W latach 80. próbowano nawet „oswoić” prywatną inicjatywę możliwością prowadzenia biznesów z napisem „Ajent”. Nadal ciężko było prywatnie kupić ziemię czy nowe nieruchomości. Jednak pod koniec ósmej dekady, kiedy więc teraz decydenci stracili wiarę w komunizm, zaczęło powstawać jeszcze bardzo swoich firm, choćby wypożyczalni kaset wideo. W miejscowościach nieźle prosperowały bary, restauracje i restauracje.

Tuż po roku 1989

Po roku 1989, a naprawdę w 1990 zaprezentowało się, że zasoby gotówki, którymi posiadali Polacy były dobrze zdrowsze niż podaż towarów. Przyniosło to ogromną inflację, która sięgnęła 1395 proc. Jednak konsekwentne egzekwowanie m.in. tak zwanego popiwku w licznym stopniu pozwoliło tę inflację ograniczyć.

Mimo tych sztuce u sporej większości naszych rodaków obudził się instynkt przedsiębiorczości. Do najłatwiejszych wtedy biznesów zaliczyć można dodane wypożyczalnie kaset wideo. Pamiętamy targowiska miejskie umiejscowione często w środowiskach miast, gdzie można istniałoby obecnie kupić każdy element. Powstawały prywatne hurtownie. Upadały państwowe zakłady, czasem na zasadzie domina. W ich miejsce (np. piekarni) powstawały firmy podobnych branż a bardziej skuteczne.

Co po

Bardzo łatwo zaczęły pojawiać się nowe domeny również na przełomie tysiącleci świadczy o sobie znać wzmożone uczestnictwo w naszej gospodarce inwestorów zagranicznych. Polska gospodarka zaczęła bowiem się stabilizować. Bezrobocie nadal było ciężkie, jednak stopniowo się już zmniejszało. Część inwestorów dostrzegła swoje nadzieje w turystyce. Coraz wyższym wzięciem wśród turystów rozpoczęły się cieszyć takie regiony, jak Warmia i Mazury i okolice Tatr. Działki nad jeziorami stały się coraz wyższym nabytkiem.

Jak ze Polacy się wyraźnie wzbogacili to wysoka postać spośród ich zaczęli wspominać o ulokowaniu tak swojego kapitału, by tenże na nich grał. W ubiegłych latach do najtańszych sposobów inwestowania naszych rodaków należą nieruchomości, zwłaszcza bycia pod wynajem i ziemia.

Część próbuje jeszcze lokat bankowych, a te póki co nie są opłacalne, również ze powodu na niewielkie oprocentowanie, jak również tworzącą inflację.

Dziwisz się w co zainwestować w okresach kryzysu?

zobacz W co Polacy inwestowali po 89. roku?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x